Apel misyjny

542

– Pani jest żoną Jezusa?

– Nie, tylko jego odbiciem.

W środę 23 października odwiedziła naszą szkołę siostra Anna ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, tzw. Klawerianki, którego założycielką była błogosławiona Teresa Ledóchowska.

Siostra z wielką pasją i ciepłem opowiadała o sytuacji mieszkańców Rwandy. Mówiła nam jak żyją dzieci w tym regionie świata, czym się bawią, jak chodzą ubrane.

Opowiedziała też wiele wzruszających historii, jak na przykład tę o budowie domu dla jednej z biednych rodzin i chłopcu, który przychodził pomagać na budowie, żeby zarobić na jedzenie dla matki i sióstr. Sam dostawał posiłek w szkole, do której uczęszczał jako jedyny z rodziny. Siostra wspomniała również o tym tym jak jedna z misjonarek podarowała buty i usłyszała pytanie:- Pani jest żoną Jezusa?
Na co rozmówczyni odpowiedziała pośpiesznie:
– Nie, tylko jego odbiciem.

Niektórzy z nas po raz pierwszy usłyszeli o Sanktuarium Matki Boskiej w Kibeho, które zostało wzniesione na jednym ze wzgórz, po tym jak Maryja objawiła się w 1981 r. trzem uczennicom, wzywając ludzi do modlitwy, pokoju, ofiary i umartwień.
Dowiedzieliśmy się, że Afryka to nie tylko gorący klimat i pustynie. Mogliśmy przymierzyć bardzo kolorowe, odświętne stroje afrykańskie, zobaczyliśmy na prezentacji jaką oprawę ma Msza Św.

Nasze spotkanie z Siostrą Anną było radosne, refleksyjne ale przede wszystkim bardzo serdeczne.
Droga Siostro, dziękujemy za poświęcony nam czas!
Bądźmy odbiciem Jezusa w naszych codziennych zwykłych misjach!

Marlena Strzelec-Orłowska

 

{gallery}wydarzenia/apel_misyjny_23_10_2019{/gallery}