Dwudniowa wycieczka klasy 4a i 5a do Torunia i Malborka

335

13 czerwca wyruszyliśmy autokarem z Poznania do Torunia. Zaczęliśmy od zwiedzania miasta z przewodnikiem. Zobaczyliśmy Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Starówkę. Następnie udaliśmy się na warsztaty wypieku piernika do miejsca przepełnionego historią Torunia, pachnącego słynnymi na całym świecie piernikami – do Piekarni Mistrza Bogumiła. Dowiedzieliśmy się jak pieczono pierniki 500 lat temu i każdy miał możliwość zrobić i wypiec swój piernik.
W drodze do Planetarium zobaczyliśmy ruiny Zamku Krzyżackiego i mogliśmy kupić toruńskie pierniki. Z zaciekawieniem oglądaliśmy seans w Planetarium, po którym wyruszyliśmy do Malborka. Po obiadokolacji mieliśmy czas na integrację na placu zabaw.
Następnego dnia zaraz po śniadaniu udaliśmy się do Zamku Krzyżackiego w Malborku, gdzie przez 3 godziny zwiedzaliśmy i słuchaliśmy interesującego opowiadania przewodnika. Widzieliśmy także wystawę bursztynów oraz zbrojownię.
Kupiliśmy pamiątki, zjedliśmy obiad i zmęczeni zwiedzaniem, ale jednocześnie zadowoleni i radośni ruszyliśmy w drogę do Poznania.