Internat

1374

 

Lokalizacja internatu – 3 i 4 piętro budynku liceum.

Koszt z wyżywieniem: 380 zł na miesiąc (płatne przez 10 miesięcy w roku).

 

Internat – rzeczywistość niełatwa dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez swoich bliskich i cenią własny kąt w swoim domu… ale – jak zapewniają absolwentki i obecne internistki – do przeżycia i to bez szkody dla zdrowia, ciała i ducha, a nawet z pewnym zyskiem, chociażby w postaci przyjaźni na całe życie.

  • Dla osób spoza Poznania, które pragną podjąć edukację w naszym LO, szkoła zapewnia bezpieczne i dobre warunki do mieszkania i nauki. Niestety, póki co dysponujemy miejscami tylko dla dziewcząt!
  • Internat mieści się w tym samym budynku co szkoła – to nie tylko bezpieczne, ale i wygodne, zwłaszcza w porze jesiennej i zimowej, kiedy aura na zewnątrz nie zachęca do spacerów. Bliskość szkoły pozwala też dziewczętom dowolnie, także o wieczornej porze, korzystać z licznych zajęć pozalekcyjnych.
  • Szkoła i internat usytuowane są blisko zabytkowego centrum miasta, które wraz z upływem czasu dziewczęta poznają jak własną kieszeń, ale zarazem blisko poznańskiej oazy zieleni, jaką jest niewątpliwie olbrzymi Park Cytadela – wymarzony teren dla amatorek spacerów i takich letnich sportów, jak: biegi, łyżworolki, deskorolka czy hulajnoga!
  • Pokoje, w których mieszkają dziewczęta są odremontowane i umeblowane wg współczesnych standardów. Najmłodsze internistki mieszkają w pokojach 4-osobowych, starsze w 3, 2-osobowych. W sumie internat dysponuje 60 miejscami.
  • Kuchnia internatu serwuje internistkom trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolację. Ponadto dziewczęta mają do swej dyspozycji lodówki dla przechowywania własnej żywności oraz mikrofale i dzbanki do gotowania wody.
  • W wolnym czasie internistki mogą korzystać z siłowni szkolnej i sali informatycznej oraz sprzętu TV i DVD na terenie internatu, a dla nauki własnej z wyznaczonych sal lekcyjnych.
  • Życiem w internacie, tak jak w każdej wspólnocie i rodzinie, rządzą pewne zwyczaje i zasady. A ponieważ społeczność internacka jest dosyć duża i zróżnicowana, wymaga to formalnego uregulowania wielu aspektów życia, aby prawo każdej internistki do nauki i wypoczynku było poszanowane (patrz regulamin internatu i plan dnia).
  • Niewątpliwym atutem życia w internacie, nagradzającym wszystkie poświęcenia i znoszone trudy, jest znalezienie swojego miejsca w grupie rówieśniczej i nawiązanie wielu przyjaźni, czemu sprzyja wspólnie spędzany czas i wspólne przeżywanie radości i smutków codzienności.
  • Dla tych zaś, którym trudno odnaleźć się w szkolnej i internackiej rzeczywistości – dodatkowa pomoc: niezawodny Gospodarz tego miejsca: JEZUS, który zawsze jest gotowy przygarnąć w szkolnej kaplicy i poprzez tych, którzy Mu służą!
 
Plan dnia internatu

Poniedziałek – piątek

6:45 – pobudka

7:10-7:30 – śniadanie

7:45 (we wtorki 7:40) – wyjście do szkoły

13:30 – obiad

17:30-18:50 kolacja

18:00-20:00 studium

20:00 – w poniedziałki – spotkanie w grupach wychowawczych; we wtorki i środy – wspólna modlitwa (w październiku modlitwa różańcowa)

22:00 – cisza nocna

 

Weekend

9:30 śniadanie

12:30 obiad

22:00 cisza nocna

 

Regulamin internatu ZSU w Poznaniu

 

{gallery}internat{/gallery}