Kurs językowy w Hiszpanii

530

Z ogromną radością pragniemmy zaprosić do kolejnej edycji wakacyjnego wyjazdu do szkoły językowej w Hiszpanii. Propozycja skierowana jest do uczniów klas 2gimnazjum, 7 szkoły podstawowej oraz 1 i 2 liceum. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

—–> KLIKNIJ I ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ <—–

 

W czerwcu 2015 roku uczniowie klas drugich uczący się hiszpańskiego w naszej Szkole po raz pierwszy mieli możliwość uczestniczenia w kursie językowym w Madrycie. Przez tydzień poznawaliśmy uroki stolicy Hiszpanii i kosztowaliśmy specjałów lokalnej kuchni. Byli zakwaterowani po 2 osoby u lokalnych rodzin co zdecydowanie pogłębiło wiedzę o zwyczajach i stylu życia Hiszpanów.

Zajęcia polegały na konwersacji z native speaker’em (rodowite Hiszpanki Henár i Lucía), ćwiczeń gramatycznych, nauki słownictwa. Uczniowie byli zachwyceni lekcjami, żałowali, iż ze swoimi hiszpańskimi profesoras mieli „tylko” 4 godziny zajęć dziennie.

Pozostałą część dnia wypełniały nam wycieczki. Często szliśmy do parku Retiro para comer. Codziennie zaplanowano dla nas inne atrakcje:

  • przygotowywanie hiszpańskich potraw,
  • wypad do kawiarni na churros (miejscowy przysmak :)),
  • zwiedzanie stadionu Bernabéu oraz muzeum Realu Madryt,
  • zwiedzanie Palacio Real,
  • zwiedzanie Muzeum Prado
  • pokaz flamenco (hiszpański taniec pochodzący z Andaluzji),
  • wieczór tapas (przepyszny!)
  • zabawy językowe w Parku Retiro.

Zawsze podczas zajęć towarzyszyli nam animatorzy, którzy nieustannie ciągnęli uczniów za język.

Wieczorami wracaliśmy do naszych hiszpańskich rodzin na domową kolację. Był to niemały plus wyjazdu – oprócz smacznej kuchni mogliśmy zapoznać się z tamtejszymi domowymi zwyczajami. Polscy dietetycy nie byliby zachwyceni faktem, iż w Hiszpanii głównym posiłkiem jest obfita kolacja.

Ach… Życie jak w Madrycie!

Wszystkich uczniów klas drugich mówiących po hiszpańsku zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym wyjeździe do Madrytu! ¡Vale la pena!

 

 

{gallery}inne/madryt{/gallery}