Pierwszy miesiąc klas pierwszych

460

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego dla najmłodszych uczniów naszej szkoły był bardzo intensywny. Wszystko, co 3 września było jeszcze nowe i nieznane, powoli stawało się bliskie. W dniu integracyjnym poznawali swoich wychowawców, a przede wszystkim siebie nawzajem.

Różne zabawy pomogły zapamiętać imiona kolegów i koleżanek z klasy. Trzeba było też poznać i zapamiętać drogę do swojej sali, gdzie znajduje się świetlica, szatnia i stołówka. Uczniowie wspólnie z wychowawcami tworzyli kodeksy klasowe, aby w grupie było miło i bezpiecznie. Pierwsze klasy rozpoczęły też swoje spotkania Przyjaciół Zippiego. Jest to program, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.
W połowie miesiąca ruszyły zajęcia dodatkowe, podczas których uczniowie mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania. Są koła sportowe, taneczne, plastyczne, przyrodnicze, logopedyczne i schola. A wszystkie cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
W minionym tygodniu głównym tematem lekcji były jesienne dary, z których tak obficie możemy korzystać. Były więc zajęcia kulinarne. Dzieci własnoręcznie wykonały zdrowe kanapki z dodatkiem warzyw, które potem ze smakiem zjadły. Były też zajęcia plastyczne. Powstały obrazy jesienne namalowane farbami, czy wyklejone kolorowym papierem. Nie mogło też zabraknąć zajęć, podczas których z darów jesieni powstawały różne zwierzątka jak np. jeż z szyszki, pająk z kasztanów, czy ważka z patyka i „nosków” klonowych. I kto mówi, że jesień jest smutna? Pierwszoklasiści doświadczyli, ile radości i zabawy może być z jesienią.
Przed nami kolejny miesiąc, równie bardzo ważny i intensywny. To w nim podczas Patronalnego Święta Szkoły złożą przyrzeczenie na sztandar szkoły i staną się pełnoprawnymi uczniami urszulańskiej szkoły.
Agnieszka Kolasińska
Irena Bobkowska

 

{gallery}wydarzenia/2018_10_01_1mieciac_kl1{/gallery}