Uroczystość poświęcenia nowej sali gimnastycznej

972

NOWA SALA GIMNASTYCZNA w Zespole Szkół Urszulańskich w Poznaniu otwarła swe podwoje dla uczniów – 28 września 2018 roku odbyła się UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA nowopowstałego obiektu.Radość i wdzięczność – to dwa słowa, które na wiele sposobów powracały w oficjalnych wystąpieniach i nieformalnych rozmowach. W piątkowe popołudnie, 28 września br., zebrało się liczne grono osób, by uczestniczyć w uroczystym poświęceniu nowo zbudowanej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Urszulańskich w Poznaniu.


Wiele lat trwały przygotowania do tej inwestycji. Jednak samą budowę udało się ukończyć w niewiele ponad rok czasu. Dokonało się to dzięki ogromnej rzeszy osób zaangażowanych
i wspierających to dzieło. Należą do nich siostry Urszulanki Unii Rzymskiej z poznańskiej wspólnoty, które z odwagą i determinacją podjęły to wielkie wyzwanie, a wśród nich zwłaszcza S. Beata Grygiel, przełożona wspólnoty w latach 2011-2017. Należy do nich zespół projektantów, na czele z Panem inż. arch. Zbigniewem Antczakiem, który przygotował projekt kompleksu sali gimnastycznej. Należy do tego grona ponad dwustuosobowa ekipa pracowników i współpracowników P.B.U „BUDOPOL-POZNAŃ” Sp. z o.o. – Generalnego Wykonawcy inwestycji, którą reprezentowali m. in. Panowie: Prezes Stanisław Kruk, Wiceprezes Łukasz Kawczyński i kierownik budowy, inż. Krzysztof Girus.
I wreszcie, są wśród tej rzeszy dobroczyńców bardzo liczne osoby, imienne i bezimienne, świeckie
i duchowne, wspierające dzieło budowy sali gimnastycznej na wiele różnych sposobów, m.in. swoją modlitwą, ale także konkretnymi darami finansowymi. Wiele z tych osób przyjęło zaproszenie, by świętować ukończenie tego pięknego dzieła.
    Piątek, 28 września, był dniem oddania chwały Panu Bogu i prośby o Jego błogosławieństwo. Uroczystego poświęcenia nowej sali gimnastycznej dokonał Ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Wśród zaproszonych gości były też Pani Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty i S. Benigna Kania, Przełożona Polskiej Prowincji Urszulanek Unii Rzymskiej. Dzień ten zgromadził również przedstawicieli społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli
i pracowników Zespołu Szkół Urszulańskich w Poznaniu oraz przyjaciół i dobroczyńców naszych szkół. S. Aleksandra Stachnik, obecna przełożona wspólnoty sióstr Urszulanek UR i s. Blanka Maćkowiak, dyrektor poznańskiego zespołu szkół wyraziły wdzięczność tym wszystkim, dzięki którym możliwe było zbudowanie sali gimnastycznej. A nasi uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli: Pani Anny Majewskiej i Pana Jędrzeja Fecka, zaprezentowali krótki program artystyczny, dziękując pięknym śpiewem i tańcem.
    Po zwiedzeniu nowopowstałego obiektu goście przeszli do jadalni szkolnej, gdzie czekał świąteczny poczęstunek, podczas którego był czas na wspomnienia, dzielenie radości z dokonanego dzieła i snucie planów na przyszłość. Soli Deo Gloria! – Samemu Bogu chwała! Za dobrych ludzi i za to, czego możemy dokonać RAZEM – INSIEME!
{gallery}wydarzenia/2018_09_28_sala_gimnastyczna{/gallery}