Rekolekcje dla klas siódmych SP i II Gim.

791

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów klas siódmych oraz drugich klas gimnazjum odbyły się pod hasłem “Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Prowadził je ks. Rafał Kaca.


Były to trzy intensywne dni (12-14 marca), w trakcie których uczniowie mogli wysłuchać  konferencji wygłoszonych przez ks. Rafała, pracować w grupach oraz codziennie uczestniczyć we mszy św.
W poniedziałek zadaniem uczestników rekolekcji było stworzenie swojego profilu / cv a następnie stworzenie profilu Pana Boga. Uczniowie podjęli refleksję nad pytaniem: Kim dla mnie jest Bóg?, Jak postrzegam Boga w swoim życiu?
We wtorek młodzież zgłębiała temat przyjaźni. Jakie są cechy najlepszego przyjaciela, na czym polega przyjaźń, kim byli przyjaciele Jezusa, jak wygląda moja przyjaźń  Jezusem?  Poszukiwanie odpowiedzi na te ważne pytania odbywało się na osobistej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, podczas której była możliwość spowiedzi.
W środę uczestnicy rekolekcji zastanawiali się nad tym, co pomaga budować bliską relację z Jezusem i trwać w niej. Ksiądz Rafał bardzo mocno podkreślił wartość Słowa Bożego, Spowiedzi  i Eucharystii, bez których nie jest możliwe nawiązanie relacji przyjaźni z Jezusem.
Dziękujemy Bogu za ten czas łaski i ks. Rafałowi za świadectwo życia i  towarzyszenie młodzieży na drodze ich wiary.

{gallery}wydarzenia/rekolekcje_12_14_03_2018{/gallery}