Wizyta w Centrum Bezpieczeństwa Drogowego Skoda Auto Lab

553
W środę, 28 lutego całą klasą (1 LO) wybraliśmy się do Centrum Bezpieczeństwa Drogowego Skoda Auto Lab.
Po dotarciu na miejsce, każdy z nas dostał bilet wstępu i zostaliśmy wprowadzeni na teren ośrodka. Najpierw udoskonaliliśmy swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy, potem dzięki specjalnym okularom mogliśmy sprawdzić, jak trudno poruszać się pod wpływem alkoholu. Kolejną atrakcją były krótkie filmiki o bezpieczeństwie na drodze; dowiedzieliśmy się, jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy i nie używanie telefonu podczas kierowania pojazdem. Jednak atrakcja, na którą każdy z nas czekał, była symulacja dachowania. Przy tym towarzyszyło nam najwięcej emocji i adrenaliny, zwłaszcza gdy samochód zaczynał się szybko okręcać i odwracać na dach. 
W wolnym czasie mogliśmy zobaczyć, jak zwiększa się ciężar osób i przedmiotów znajdujących się w samochodzie podczas wypadku. Nawet stosunkowo lekki telefon może wyrządzić dużą krzywdę.
Dowiedzieliśmy się też, jak ważne jest dobre zawieszenie, poduszki powietrzne oraz odpowiednie i odpowiedzialne pakowanie się do długiej podróży. Po kilku przyjemnie spędzonych godzinach, wyszliśmy zadowoleni. Od teraz każdy z nas będzie zawsze zapinał pasy w samochodzie. 
 
Dominika Bialik
 
{gallery}wydarzenia/skoda_auto_28_02_2018{/gallery}