#ADDwent – DZIEŃ 12 – PROROK

740
Dziś na scenę wkracza kolejny adwentowy bohater: JAN CHRZCICIEL. Postać ciekawa, intrygująca, zaskakująca czy wręcz ekscentryczna? Jakby dłużej się nad tym zastanowić, to prorok… też człowiek. A zatem jest szansa i dla nas, by odnaleźć i rozwinąć w sobie coś z proroka, czyli tego, który dostrzega Boga i wskazuje i pokazuje Go innym.
Bystry wzrok i wrażliwe ucho – to dwie cechy, które w Janie Chrzcicielu zrealizowały się maksymalnie. To on pośród tłumu najróżniejszych ludzi nad Jordanem potrafił dostrzec niepozornego Syna cieśli z Nazaretu i wskazać, że to faktycznie jest Mesjasz. Gdzie te zmysły tak mu się wyostrzyły? Z pewnością w czasie, który spędził na pustyni, na modlitwie. To bycie w relacji z Bogiem pozwala później utrzymać z Nim łączność i rozpoznać Go w najróżniejszych okolicznościach losu.
Wielka tęsknota – tak możemy rozumieć ten gwałt i pośpiech, by znaleźć się w Królestwie Ojca. Kto kocha, chce być z ukochanym, kto ma relację, chce się spotkać, zobaczyć przyjaciela. Znasz to uczucie oczekiwania na kogoś bliskiego? Jezus czeka tak na Ciebie. A Ty?
Obudź w sobie proroka i #DodajOgieńDoRelacji!